fbpx

Eversheds Sutherland – Juhtiv globaalne advokaadibüroo Baltikumis

Lauriine Kalajas Londonis

 

Juba mitmendat aastat korraldab Eversheds Sutherlandi Eesti büroo tudengiprogrammi nimega Master Class, mille peaauhinnaks on mõne Eversheds Sutherlandi rahvusvahelise büroo külastus. Oma kogemusi jagab meiega
Master Class 2018/19 võitja Lauriine Kalajas, kes külastas sellel suvel Eversheds Sutherlandi Londoni kontorit.

Olen kindel, et paljud meist on tuttavad sarjaga „Suits“, mis jutustab ühe väljamõeldud advokaadibüroo igapäevaelust.
Ilmselt on nimetatud seriaalis nähtav põnevus olnud nii mõnelegi inimesele inspiratsiooniks, miks end üldse õigusmaailmaga tuttavaks teha. Mina arvasin aga miskipärast alati, et selline advokaadielu, nagu näeme Ameerika linateostes, on lihtsalt etendus – teatraalsus, millele võime küll teleekraanidel kaasa elada, kuid mida päriselus kunagi ei juhtu.

Uskuge või mitte, aga selle arusaama ümberlükkamiseks ei kulunud ei vähem ega ka rohkem kui vaid paar hetke. Suve keskpaigas Eversheds Sutherlandi Londoni bürood külastades mõistsin, et „Suitsis“ nähtud põnevus – väiksemate või suuremate erisustega – võibki olla reaalsus. Jah, on küll tõsi, et erinevalt sarjas nähtust ei sattunud ma tunnistama ühtegi valjuhäälset draamat ega saanud osa ühegi armukolmnurga salajasest elust, kuid kõik muu oli just nagu filmis: kallitesse ülikondadesse ja säravpuhastesse lakk-kingadesse riietunud advokaadid ning kõrge profiiliga kliendid (nt Microsoft ja Amazon), hiiglaslik klaasist büroohoone oma katuseaia ja mesilastarudega ning puitnikerduste ja punase sametiga kaetud kuninglike toolidega kohtusaalid…

Erinevusi Eesti keskmisest advokaadibüroost võis märgata muidugi palju. Esiteks on Eversheds Sutherlandi Londoni büroo töökeskkond juba seetõttu teistsugune, et büroo mastaap on Eesti omadest kordades suurem. Sajad töötajad töötavad igapäevaselt avatud kontoris – eraldi kabinette pole kellelgi. Mõnel korrusel peab lausa igapäevaselt endale uue istekoha leidma, pärast tööpäeva lõppu laua ära koristama ning isiklikud asjad kappi viima (nn „hot-desking system“). Ja kõige olulisem – Eestis ei tea ma olevat ühtki advokaadibürood, milles oleks eraldatud omaette ruum vooditele, juhuks kui pooleli on olulise kohtuvaidluse lahendamine, kuid hilised öötunnid liiga väsitavaks osutuvad.

Igal varahommikul Londonis metrooga büroosse sõites teadsin ma, et päev tuleb kindlasti põnev! Vaatamata suurtele põhimõttelistele erinevustele Eesti
ning Inglise õigussüsteemis õnnestus mul büroos viibitud aja jooksul põhjalikumalt tegeleda nii ühe arbitraaživaidlusega kui ka ühingute ühinemise ja jagunemisega; samuti oli mul võimalus koos töökaaslastega mängida detektiivi ühes Inglismaa panga rahapesuskandaalis.

Muu hulgas puutusin pealiskaudsemalt kokku ka erinevate pooleliolevate kohtuvaidlustega, mis puudutasid nii infotehnoloogia-, töö- kui ka ehitusõiguse valdkondi.

Kogu formaalsuse ning motiveeritult tööle keskendumise kõrval on Eversheds Sutherlandi Londoni bürool aga ka väga inimlik ja kokkuhoidev töökultuur.
Näiteks avastasin ma end ühel keskpäeval büroo kohvikust mitte kohvi joomast, vaid koos teiste büroo töötajatega, noodipaber käes, dirigendi eest, kes püüdis entusiastlikult nii advokaate kui ka asutuse tugipersonali mitmehäälselt laulma panna. Tuli välja, et see polnudki vaid ühekordne katsetus, vaid täiesti tavaline, kord nädalas toimuv kooriproov!
Samuti on bürool mitmeid erinevaid tugigruppe (nt just lapsevanemaks saanud töötajatele või sisserändajatele), millega on igaühel võimalus ühineda.

Ühel täiesti tavalisel bakalaureuseõppe juuratudengil ei teki just kuigi tihti võimalust näha ühe maailma suurima advokaadibüroo toimimist. Õhtuti mööda Londoni erinevatest kultuuridest kirjusid linnatänavaid jalutades või Thamesi kaldal istudes ja päevale tagasi vaadates tundsin, kuidas iga kohtumine, inimene või tegemine on minu maailma väga palju avardanud.

 

Kirjuta meile

Kui soovid lisainfot, siis võta meiega julgelt ühendust.

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.