fbpx

Eversheds Sutherland – Ainus globaalne advokaadibüroo Baltikumis

Meie töötajate lood

 

Kaspari lugu

Kaspar peab enda töös kõige võluvamaks ülesandeid, mis on tihtilugu peadpööritavalt keerulised. Sõna „keeruline“ võrdub tema jaoks sõnaga „huvitav“ ning kui selle kiiluvees on võimalik viia klient soovitud eesmärgini, leiab ta end parimas mõttes mugavustsoonist.

„Naudin uusi teadmisi, mida vaidluste lahendamine pakub“, ütleb Kaspar  meenutades ühte istungit, kus muuhulgas oli juttu ka kremoonidest. „Ärge küsige miks, aga abiks tuli teadmine, et tegemist on Itaalias asuva Cremona linna järgi nime saanud aknasulguritega. Taolised lood hoiavad töö põneva ning mitmekesisena. Ja boonuseks – ristsõnu on iga aastaga aina lihtsam lahendada.“

Advokaadibüroo oli Kaspari jaoks täiesti loogiline karjäärivalik, sest juba 10-aastane Kaspar teadis, et temast peab ühel päeval saama advokaat. Aga põhikoolis ja gümnaasiumis olid tal just reaalained väga tugevad ning ta otsustas esimese hooga minna õppima hoopis ehitusinseneriks. Alles hiljem mõistis ta, et 10-aastane Kaspar oli üllatavalt tark. Õnneks pole inseneritarkus mööda külgi maha jooksnud ning tuleb nii mõneski ehitusvaldkonda puudutavas vaidluses tänini kasuks. Kuna vaidlusi võidetakse reeglina pigem tõendite, mitte paragrahvide abil, siis ehitustehnilistes nüanssides ja mõistetes orienteerumine aitab ka kohtule usutavat lugu paremini jutustada. „Aga kuna olen hingelt maapoiss, siis pean keskkonnaõigust eriti just taastuvenergeetika ja rohe-eesmärkide kontekstis valdkonnaks, mis mu südamele eriliselt lähedal on.“

Ennast kirjeldades möönab Kaspar, et teda hästi tundvad inimesed ütlevad, et ta on suhtluses väga tähelepanelik, loeb hästi ruumi ning näeb inimeste sõnade taha. See oskus aitab orienteeruda keerukates sotsiaalsetes situatsioonides ning märgata asju, mida pinna pealt pole võimalik tuvastada. „Pole vast tarvis põhjendada, kui oluline on vaidleja jaoks oskus eristada „mida“ inimene ütleb sellest, „miks“ inimene midagi ütleb, olgu tegu kliendi või kohtu ootuste juhtimisega.“ selgitab ta oma tugevuste olulisust advokaadina.

Kaspari teekonda Eversheds Sutherlandini võib tema endi sõnul iseloomustada sõnaga „klassikaline“ – ta nägi end kõnetavat kuulutust, kohtus juhtivpartner Maivi Otsaga intervjuul ning üheskoos leiti, et klapp on hea. 2021. aasta sügisest alates ongi Kaspar menetluste tiimi liige.

Kaspari arvates ei ole küsimus Eversheds Sutherlandiga liitumise puhul mitte niivõrd „miks“, vaid „kes“. „Eversheds Sutherlandi tiimi sobib inimene, kes väärtustab paljude väikeste ja lihtsate ülesannete asemel suuri ning keerulisi. Inimene, kes suudab keskenduda mitte niivõrd paragrahvile endale, kuivõrd sellele, kuidas paragrahv panna kliendi huvides tööle. Inimene, kel on võime orienteeruda keerukates olukordades ning planeerida tegevusi ette. See inimene leiab põhjuseid meiega liitumiseks piisavalt.“ põhjendab ta entusiastlikult.

Oma ligi kolmeaastase aja jooksul Eversheds Sutherlandis pole ta aga kordagi tundnud, et töö hakkaks eraelu häirima. „Vastupidi, tihtipeale on töö just see, mis hobidega tegelemist tagant lükkab. Näiteks padeli mängimiseni jõudsin justnimelt tänu kolleegidele Erko-Andreasele ja Jüri-Karlile ning tänaseks saaksime kogu tiimi peale juba mitu võistkonda kokku panna.“ põhjendab ta rõõmsalt.   Kaspar kirjeldab end isiksuselt väga võistlushimulisena, seetõttu naudib ta väga, et büroo korraldab igal kevadel sammuvõistlust. „Kuna mulle väga meeldib küpsetada ka ja see aitab mul asjad kenasti tasakaalus hoida“ lisab ta muiates ning lisab, et ka ühelgi pikemal reisil pole töö pärast jäänud käimata, eriti kuna büroo võimaldab puhkusi planeerida väga paindlikult ning puhkusepäevi on rohkem, kui seadus ette näeb.

Lisaks aitavad väiksematele ettevõtmistele aitavad meeskonnavaimu hoida erinevad suuremad ühisüritused. „Aasta tippsündmus on muidugi Baltic Meeting, kus Tallinna, Riia ja Vilniuse bürood saavad mõnes heldema UV-indeksiga paigas kokku ning loovad koos sedasorti mälestusi, millest räägitakse vähemalt järgmise Baltic Meetinguni.“

Peamine ja olulisim erinevus kõigist teistest büroodest olevatki meie ülemaailmne võrgustik. „Kuulume Eversheds Sutherland büroode n-ö ketti, mis ühendab büroosid üle kogu maailma. Kõige tihemini tähendab see koostööd Baltikumi kolleegidega Riiast ja Vilniusest, aga muidugi ka Londonist, Hamburgist või Hong Kongist. Sedasorti võrgustik aitab meil ambitsioonikale kliendile pakkuda väga laiapõhjalist oskusteavet, kuidas klient enda eesmärgini võiks jõuda.“ peab ta Eversheds Sutherlandi täiesti unikaalseks advokaadibürooks Eestis.

Suhtlus partnerbüroodega on talle ka isiklikul tasandil väga oluline. „Näiteks 2024. aasta kevadel käisin Birminghamis Litigation & Dispute Management konverentsil, kust tulin lisaks tugevale enesearengule tagasi  väga heade kontaktidega muuhulgas Viinist, Bernist, Edinburghist ja Ipswichist. Büroo pakub ka lähetuse võimalust, sihtkohtadega näiteks Stockholmi, Viini, Lissaboni, Madridi, Rooma jne. Sellised võimalused aitavad mul spetsialistina end maksimaalselt teostada ja arendada.“ kirjeldab ta.

Igapäevaselt saab aga koostööd teha meie Eesti kolleegidega, kus esimene märksõna, mis tal enda kolleege iseloomustades silme ette tuleb, on „intelligentne“. „Kõik meie büroo spetsialistid on professionaalid, kes ei pelga enda mõtteid jagamast. Eriti väärtustan kontakti enda patrooni Toomasega, kes pole kunagi väljendanud, et tal pole aega või tahtmist mõnd töist (aga ka mittetöist) teemat arutada“, tõdeb ta tunnustavalt.

Erika lugu

Kui Erika oli väike, siis oli tal hoolimata vanemate soovitustest kindel soov saada ei kellekski muuks kui näitlejaks. Vanemaks saades aga otsustas Erika siiski valida praktilisema tee ning läks juurat õppima.

Eversheds Sutherlandi sattus ta tööle kolm aastat tagasi, kui temaga võttis ühendust partner Tambet Toomela. Enne kohtumist oli Erika veendunud, et töökoha vahetuse soovi tal ei ole, kuid peale kokkusaamist sai talle peagi selgeks, et see võõrapärase nimega advokaadibüroo on just see koht, kus ta edasi töötada soovib. Nii saigi temast kuu hiljem Eversheds Sutherlandi nõustamise tiimi uus särasilmne jurist.

Erikat võlub siin töötamise juures kõige rohkem see, et töö on äärmiselt vaheldusrikas ja väljakutseid pakkuv. Lisaks meeldib talle meie juures väga see, et büroo on paraja suurusega, piisavalt suur, et teha suuri ja huvitavaid projekte, kuid samal ajal piisavalt väike, et nii kliendid kui töötajad saavad end tunda väärtuslikuna.

Töötajate omavahelist sünergiat ja läbisaamist peab Erika võtmetähtsusega elemendiks. “Minu arvates on meie büroo meeskond väga kokkuhoidev ja hooliv. Kui sul on mõni mure või küsimus, siis on alati keegi, kes on valmis aitama. See kehtib ka meie büroo partnerite kohta”.

Erika peab veel Eversheds Sutherlandis töötamise juures suureks plussiks seda, et siinne töö ei takista tal tegeleda mitmete hobidega. Nimelt mängib Erika tipptasemel curlingut ja peab sageli treeningutel ja võistlustel käima. Ta teab, et kontoris on palju fänne, kes talle alati pöialt hoiavad ning töö tõttu pole veel ükski oluline asi vahele pidanud jääma.

Küsimusele, miks Erika soovitaks meie büroosse tööle kandideerida vastab Erika lühikeselt aga konkreetselt: “Meil on suured projektid, ägedad inimesed, kellega koostööd teha ning lahedad ühisüritused, mis aitavad meeskonnavaimu üleval hoida.”

Erika on meie juures hinnatud ja oluline spetsialist, kelle teadmised, hea huumorimeel ja konkreetsus teevad temast suurepärase kolleegi. Eriti tore, kui Erika vahel kontorisse oma väikese abilise kaasa võtab. Koer Frankie on abiks nii stressi maandamisel, inspiratsiooni kogumisel kui ka olulistes projektides kaasalöömisel, nimelt hiljuti sai ta olulise kõrvalpeaosa 2020 MasterClassi ühe kaasuse filmimisel ning tema etteaste sai fenomenaalne!

Nii et tasub kindlasti Erika ja Frankie tegemistel silm peal hoida ning eriti hästi saab seda teha meiega liitudes!