fbpx

Eversheds Sutherland – Juhtiv globaalne advokaadibüroo Baltikumis

Meie töötajate lood

 

Marja Stina lugu

Marja Stina kommenteerib oma büroosse sattumist järgmiselt: „Mina sattusin tõesti Eversheds Sutherland vahvasse peresse läbi MasterClassi programmi. Huvitav lugu oli see, et päev enne MasterClassi programmi algust olime tiimiga saanud Eesti Harjutuskohtu Seltsi korraldatud harjutuskohtu võistlusel kolmanda koha ning unetunde oli kogunenud vaid paar, enne kui Tartus bussi peale istusin, et Tallinnasse EvSi kontorisse jõuda.

Kuna aga MasterClassi programmis kasutati nii kaasahaaravaid teemasid, siis kohal olles ununes väsimus ning kuidagi õnnestus mul saada lõpuks kahe parima hulka. Esimest kohta ma küll ei saanud, aga see eest sattusin praktikale ning hiljem ka juba tööle sellesse tiimi, mis mulle valdkonna poolest kõige rohkem sobib.“

Sellist sihikindlust ja tahtejõudu omades pole imestada, et Marja Stina leiab, et sarnaneb loomadest kõige rohkem rebasega. Ta teab hästi, et kui ta midagi ette võtab ja selleks ka piisavalt panustab, siis üldjuhul on võimalik ka soovitud tulemusi ja eesmärke saavutada. Sellised omadused on iga tulevase advokaadi juures väga olulised. Marja Stina juhendaja Tambet Toomela kiidab teda kui kiire reageerimisvõimega hakkajat juristi, kes suudab ka pingelistes olukordades lukku minekut vältida ning töötab alati lahenduse suunas.

Marja Stina peab kogu Eversheds Sutherland bürood üheks suureks pereks, kus abivajaja leiab alati abi: „Me kõik oleme erinevad, aga kuidagi täiustame üksteist alati. Minu tiimi juht Tambet oskab väga hästi koolitada välja just noori juriste, ta on kannatlik ning teab täpselt, kuidas motiveerida ning arendada noortes oskuseid, mis on vajalikud selle töö tegemiseks“. Ta lisab, et büroo teised partnerid täiendavad teineteist eri valdkondades, olles pealtnäha kõik teineteisest erinevad, kuid eranditult kõik töötavad ühise suure eesmärgi nimel – aidata meie kliente parimal võimalikul moel. Kiidusõnu jagub Marja Stinal ka Evershedsi büroo eestvedajale ja juhile. Nii on ta välja toonud, et Maivi Ots näitab kõigile eeskuju oma uskumatult suure töövõime, võimeka büroo haldamise, erakordse tarkuse ja teemade tihtipeale ka päriselt jooksu pealt haaramisega.

Kui küsida Marjalt Eversheds Sutherland ühtsuse ja meeskonnavaimu hoidmise kohta, siis lisaks erinevate pühade ja tähtpäevade ühiste tähistamiste, meeskonnaürituste ning baltikumiüleste suvepäevade toob ta välja büroo uusima traditsiooni olulisuse. Selleks on nimelt tiimilõunad, kus saab kord kuus oma lähimate kolleegidega laua taga head-paremat nautides tööasjade kõrval ka kõiki muid maailma asju arutada.

Lisaks huvitavale tööle ja kokkuhoidvale meeskonnale hindab Marja Stina kõrgelt, et büroo on toetanud tema teekonda läbi kahe aasta, kui ta omandas magistrikraadi, samal ajal täiskohaga töötades. „Samuti olen jõudnud teha oma jooksutrenne, sh läbida poolmaratone, ja hoida muidu liikuvat eluviisi,“ lisab ta entusiastlikult.

Marja Stina soovitab meie juurde tööle tulla nendel, kes ei taha ilma jääda suurtest väljakutsetest, põnevast tööst ja toredast tööperest. „Kuigi me oleme keskmise suurusega büroo, teeme me tõeliselt suuri tehinguid, meie büroos on kaetud väga lai hulk valdkondi ja meil töötavad oma ala parimad eksperdid. Samuti on meie büroos omavaheline suhtlemine vaba ja avatud kaartidega – partnerid pühendavad ka juriste esimest päevast alates olulistesse teemadesse.“ 

Maarja lugu

Maarja alustas Evershedsis juunis 2018 pärast Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames MKMis töötamist. Pärast eesistumise lõppu oli aeg küps minna tagasi juura juurde ning õppida tundma Eesti õigusmaastikku. „Kuna õppisin välismaal ning spetsialiseerusin bakalaureuse- ja magistriõppes Euroopa Liidu ja konkurentsiõigusele, siis oli Eversheds Sutherland oma rahvusvahelise iseloomu tõttu mu esimene valik Eesti büroodest“, kommenteerib ta miks valituks sai just meie büroo.

Kui Maarja saaks valida ühe supervõime, mis aitaks tal oma tööd veel paremini teha, siis tema valikuks oleks kõikide maailma keelte oskamine. Eks ikka seetõttu, et rahvusvahelises töökeskkonnas tekib kontake igal pool maailmas ja inglise keel pole paraku kõigi jaoks tugev töökeel. Kuid põhjuseid on veel.

Maarjat võlub Evershedsis töötamise juures enim see, et jutt büroo globaalsest haardest ei olnud ainult ilus reklaam, vaid ta tõepoolest saabki nüüd igapäevaselt rahvusvahelist tööd teha. Samuti jagatakse rahvusvaheliselt Eversheds Sutherlandi büroode vahel õppematerjale ja kogemusi, tehakse piiriüleseid meeskonnaüritusi nt Baltic Meeting ning näiteks alles hiljuti oli Soome bürooga ühine koolitus konkurentsiõiguse ja tehingute teemal Helsingi kontoris.

Veel peab Maarja oluliseks, et tal on võimalik tegeleda erinevate õigusvaldkondadega ning ülesannetega erinevates töögruppides. See ei lase rutiinil tekkida ja annab võimaluse kiirelt areneda. Lisaks toob ta välja kui kasulik oli tema jaoks eelmisel suvel Eversheds Sutherlandi Manchesteri büroos viibitud aeg. Nimelt käis ta seal kahenädalasel praktikal, mis andis talle erilise võimaluse saada osa Suurbritannia suure advokaadibüroo igapäevaelust. Kuigi sellised secondment’id ei ole päris igapäevased, siis peab Maarja suurepäraseks, et aegajalt on ka noortel töötajatel võimalik käia koolitumas või praktiseerimas teiste riikide ES büroodes.

Oma kolleege kirjeldab Maarja kui oma ala tippspetsialiste. „Enamus küsimustele oskab keegi kaastöötajatest kiiresti vastata või siis aitab kaasa mõelda ja vastust otsida. Ka juhtide uksed on avatud ja nad on valmis pakkuma oma abi alati, kui seda on vaja“ tõdeb Maarja rahulolevalt. Samas ütleb ta, et tihti lükatakse töötajad ka pea ees vette ning antakse ülesandeid enda proovile panemiseks ilma kätt hoidmata, mis aga pole tingimata halb, sest õpetab vastutustunnet ja soosib kiiret arengut.

Kõikide keelte oskamine tuleks Maarjale kindlasti kasuks ka väljaspool töökeskkonda. Nimelt armastab ta väga reisida. Alles selle aasta alguses õnnestus Maarjal teha ringreis Aafrikas, aasta enne seda avastas ta pikemalt Aasiat. Kuna Eversheds Sutherland pakub töötajatele tasustatud lisapuhkust, siis on alati olnud võimalik pikemalt puhata.

Maarja on meiega liitumisest alates kõiki pidevalt positiivselt üllatanud, tema lai silmaring ja teadmised on noore juristi kohta muljetavaldavad. Kui sinna juurde lisada avatud meel ja soe suhtlusstiil, siis ongi mõistetav, miks ta on kõrgelt hinnatud meeskonnaliige. Selleks, et arutada mistahes Euroopa Liitu puudutavat õiguslikku küsimust või kuulda lähemalt Maarja ülipõnevaid reisimuljeid ei ole paremat viisi kui meiega liitudes.

Ja juba õige pea saab Maarjat näha meie oma filmis!

Erika lugu

Kui Erika oli väike, siis oli tal hoolimata vanemate soovitustest kindel soov saada ei kellekski muuks kui näitlejaks. Vanemaks saades aga otsustas Erika siiski valida praktilisema tee ning läks juurat õppima.

Eversheds Sutherlandi sattus ta tööle kolm aastat tagasi, kui temaga võttis ühendust partner Tambet Toomela. Enne kohtumist oli Erika veendunud, et töökoha vahetuse soovi tal ei ole, kuid peale kokkusaamist sai talle peagi selgeks, et see võõrapärase nimega advokaadibüroo on just see koht, kus ta edasi töötada soovib. Nii saigi temast kuu hiljem Eversheds Sutherlandi nõustamise tiimi uus särasilmne jurist.

Erikat võlub siin töötamise juures kõige rohkem see, et töö on äärmiselt vaheldusrikas ja väljakutseid pakkuv. Lisaks meeldib talle meie juures väga see, et büroo on paraja suurusega, piisavalt suur, et teha suuri ja huvitavaid projekte, kuid samal ajal piisavalt väike, et nii kliendid kui töötajad saavad end tunda väärtuslikuna.

Töötajate omavahelist sünergiat ja läbisaamist peab Erika võtmetähtsusega elemendiks. “Minu arvates on meie büroo meeskond väga kokkuhoidev ja hooliv. Kui sul on mõni mure või küsimus, siis on alati keegi, kes on valmis aitama. See kehtib ka meie büroo partnerite kohta”.

Erika peab veel Eversheds Sutherlandis töötamise juures suureks plussiks seda, et siinne töö ei takista tal tegeleda mitmete hobidega. Nimelt mängib Erika tipptasemel curlingut ja peab sageli treeningutel ja võistlustel käima. Ta teab, et kontoris on palju fänne, kes talle alati pöialt hoiavad ning töö tõttu pole veel ükski oluline asi vahele pidanud jääma.

Küsimusele, miks Erika soovitaks meie büroosse tööle kandideerida vastab Erika lühikeselt aga konkreetselt: “Meil on suured projektid, ägedad inimesed, kellega koostööd teha ning lahedad ühisüritused, mis aitavad meeskonnavaimu üleval hoida.”

Erika on meie juures hinnatud ja oluline spetsialist, kelle teadmised, hea huumorimeel ja konkreetsus teevad temast suurepärase kolleegi. Eriti tore, kui Erika vahel kontorisse oma väikese abilise kaasa võtab. Koer Frankie on abiks nii stressi maandamisel, inspiratsiooni kogumisel kui ka olulistes projektides kaasalöömisel, nimelt hiljuti sai ta olulise kõrvalpeaosa 2020 MasterClassi ühe kaasuse filmimisel ning tema etteaste sai fenomenaalne!

Nii et tasub kindlasti Erika ja Frankie tegemistel silm peal hoida ning eriti hästi saab seda teha meiega liitudes!