fbpx

Eversheds Sutherland – Tõeliselt globaalne advokaadibüroo

Master Class 2024 I moodul

 

* Tegemist on haridusliku õppeprogrammiga, videokohtumised on lavastatud.

Master Class on Eversheds Sutherlandi tudengiprogramm õigusteaduse üliõpilastele, kellele koolitarkusest väheks jääb. Loe lähemalt Master Class programmi kohta.

Moodul on avatud kuni 22. oktoobrini (k.a). Videoklippi saate vaadata mitu korda. Küsimustele saate vastata aga vaid ühe korra. Vastused küsimustele tuleb ära saata kindlasti hiljemalt 22. oktoobril kella 23.59ks.

Iga õige vastus annab teatud arvu punkte, meeskondade punktitabel täieneb peale igat moodulit.

Moodul 1: Intellektuaalomand 


a. Jah
b. Ei
Põhjendus: Leiutaja saab olla üksnes inimene.


a. Jah, sest NFT on teos autoriõiguse seaduse tähenduses.
b. Ei, sest NFT masin kui teose looja ei saa olla autor.
c. Jah, autoriõigus tekib NFT masina kasutajale, sest ta kasutab masinat NFT loomise vahendina (just nagu fotograaf kasutab fotode loomiseks fotoaparaati).
d. Jah, autoriõigus tekib NFT masina kasutajale, kui ta teeb NFT masina kasutamisel loomingulisi valikuid, millega annab oma originaalse panuse masina abil loodavasse NFT-sse.


a. NFT masinale endale.
b. NeuroNexa Solutions OÜ-le kui NFT masina omanikulec. Inimesest kasutajale, kes on NFT loomisesse loominguliselt panustanud.
d. Mitte kellelegi, sest masin ei saa olla autor.


a. Jah
b. Ei
Põhjendus:
Õigusteenuse eest võib advokaat tasu võtta üksnes rahas, Bitcoin ei ole raha.

Master Class on Eversheds Sutherlandi tudengiprogramm õigusteaduse üliõpilastele, kellele koolitarkusest väheks jääb. Tegemist on haridusliku õppeprogrammiga, mille filmimisel on kasutatud büroo töötajaid ja näitlejaid. Videod ei kajasta tegelikku olukorda. Advokatuuriseaduse kohaselt osutavad õigusteenust vaid advkatuuri liikmed.