fbpx
Eversheds Sutherland

abiks võitlemisel koroonaviirusega Covid-19

Infomaterjalid

Valitsuse eriolukorra abipakett: KredExi meetmed

11.05.2020

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on rõhutanud, et meetmed järgivad viiruse kulgu ning neid vaadatakse üle ja kohandatakse reaalajas.

Turgu stimuleerivad meetmed töötatakse välja alles viiruse taandumisel ning olukorras, kus liikumispiiranguid leevendatakse.

Loe lähemalt (PDF)

Valitsuse eriolukorra abipakett: Töötukassa töötasu hüvitis

8.05.2020

Värske info! Sotsiaalministri sõnul on meetme pikendamise arutelusid juba alustatud ning Töötukassa kaldub pigem meetme pikendamise suunas. Lõplikke otsuseid aga tehtud pole ning arutelud jätkuvad.

Töötukassa kaudu saab taotleda töötasu hüvitist, mis makstakse töötajale, kelle tööandja tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud.

Loe lähemalt (PDF)

Aitame oma klientidel kiirelt reageerida: Maaelu Edendamise Sihtasutuse meetmed

5.05.2020

8. aprillil kinnitas Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu koroonaviiruse tõttu raskustesse sattunud maaettevõtjatele suunatud finantsmeetmete tingimused, mis aitavad leevendada bio- ja maamajandusettevõtjate viiruspuhangust tulenevaid majanduslikke raskusi.

Loe lähemalt (PDF)

Aitame oma klientidel kiirelt reageerida: Konkurentsiõiguse reeglid on ajutiselt lõdvemad meditsiiniseadmete ja ravimite jaotamise valdkonna koostöös

9.04.2020

Euroopa Komisjon avaldas äsja juhised, kuidas COVID-19 leviku ajal läbi viia konkurentsiprobleemide hindamist seonduvalt kriisiaegse koostööga. Juhised hakkasid kehtima 8. aprillil ja kehtivad kuni komisjon otsustab teisiti.

Loe lähemalt (PDF)

Koroonaviirus – vääramatu jõu ülevaade

30.03.2020

Vääramatu jõud on asjaolu, mida võlgnik ei saanud mõjutada ja mõistlikkuse põhimõttest lähtudes ei saanud temalt oodata, et ta lepingu sõlmimise või lepinguvälise kohustuse tekkimise ajal selle asjaoluga arvestaks või seda väldiks või takistava asjaolu või selle tagajärje ületaks.

Loe Raiko Lipstoki ülevaadet (PDF)

Raiko Lipstok – Commercial law – Estonia (PDF)

 

 

Aitame oma klientidel kiirelt reageerida: Valituse eriolukorra abipakett

20.03.2020

Aitamaks oma klientidel kiirelt reageerida, pani Eversheds Sutherlandi meeskond kokku Vabariigi Valitsuse eriolukorra abipaketi analüüsi.

Loe lähemalt (PDF)

 

Koroonaviiruse (COVID-19) puhangu arenedes tekivad ettevõtetel uued erakordsed lepingulised ning muud õiguslikud väljakutsed. Selleks puhuks on Eversheds Sutherland kokku pannud globaalse meeskonna, kes on valmis nõustama seoses probleemidega, mida viirus on üle maailma esile kutsunud.

Eversheds Sutherlandi kogenud advokaadid pakuvad nõustamisteenust force majeure’i, rahvusvahelise kaubanduse, maksuküsimuste, tööõiguse, kindlustuse ning kõigi muude õiguslike küsimuste osas, mis koroonaviiruse tõttu tekkida võivad.

Üheks pakilisemaks teemaks, millega kliendid praegu meie poole pöörduvad, on saanud vääramatu jõuga seonduv. Kuna vääramatut jõudu käsitlev õigus erineb riigiti, on Eversheds Sutherland advokaadibürood koostanud suurimat tähtsust omavate küsimuste baasil juhendi, kuidas vääramatu jõu ja lepinguliste kohustuste vahekorra muutumine on reguleeritud erinevates jurisdiktsioonides üle maailma. Oleme koostanud maailma kaardi, millel klikates näete, milline regulatsioon teid huvitavas riigis kehtib.

Küsimustega kirjuta:

Maivi Ots
Juhtivpartner
Tel: +372 622 9990
Mob: +372 513 2277
E-mail: maivi.ots@eversheds-sutherland.ee

Külastage Eversheds Sutherland Corona Hub’i, et saada ajakohast informatsiooni erinevate riikide õigusküsimuste kohta.